wycieczki szkolne

Rzymska Majówka

Tegoroczną Majówkę 53 osoby, uczniowie i rodzice spędzili w wiecznym mieście: Rzymie.

A wszystko wymarzyła sobie Kasia Kaleta i za jej namową zorganizował Pan Marcin Paździor. Rzym to miasto pełne historii, którą w rzeczowy i bardzo przystępny sposób przedstawili nam uczniowie naszej szkoły: Patryk Grancow, Kasia Kaleta, Julia Henc i Maciej Olma. Czas był bardzo intensywny i bardzo ciekawy a na koniec zasmakowaliśmy jeszcze uroków Florencji.

Wszyscy wyjeżdżaliśmy z poczuciem niedosytu i nadzieją, że jeszcze wrócimy, bo wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Rajd "Świstaki w nizinach"

12 maja zapraszam na kolejny rajd pieszy.

Trasa: Arturówek - Łagiewniki

Start: przystanek MPK ul. Łagiewnicka/ Sowińskiego o godzinie 10.00 - dojazd autobusami 65 i 66 lub transport własny.

Meta: Pętla MPK Łagiewniki/Okólna ok. 12.30. Powrót autobusami linii 51, 61, 66.

Wpisowe: 7 zł

Zapisy do środy 9 maja.

Zapraszam

wycieczki szkolne

III E SG w Górach Stołowych

Po wytężonej nauce i napisaniu egzaminów, dziewczęta z III E SG wraz z wychowawcą i opiekunem p. Lilly wyjechały na wycieczkę w Góry Stołowe.

Pogoda była wyśmienita, humory dopisywały więc aktywny wypoczynek wraz ze zwiedzaniem były wielką przyjemnością.

Zakątki jakie zobaczyły dziewczęta to m.in. rynek Wrocławia, huta węgla Nowa Ruda, Park Krajobrazowy Gór Sowich, Park Narodowy Gór Stołowych: Szczeliniec, Błędne Skały, uzdrowisko Polanica Zdrój czy Zamek Książ.

MATURA AD 2018

Maturzystów wraz z bliskimi zapraszamy na Mszę św. poprzedzającą egzamin. Będzie ona sprawowana przez trzy pierwsze dni egzaminacyjne (4, 7 i 8 maja) o godz. 8.00 w naszym kościele.

maturzyści

Maturzyści 2018

Oto nasi absolwenci rocznika 2017/2018. Gratulujemy, trzymamy kciuki za matury i Wasze dalsze wybory!:)

Erasmus+

Erasmus w Rzymie

W dniach 23 - 28 kwietnia uczestniczyłyśmy w kursie w ramach projektu Erasmus+, który dotyczył wykorzystania umiejętności cyfrowych w szkole. Kurs odbywał się w Rzymie.

Zmarł tata pani Marii Skurskiej

Informujemy o śmierci śp. Józefa Skurskiego, ojca pani Marii Skurskiej. Pogrzeb odbędzie się 2 maja o godz. 11.45 na cmentarzy katolickim Doły przy ul. Smutnej.
maturzyści

Pożegnanie maturzystów 2018

Zakończenie roku szkolnego dla trzecich klas liceum to symboliczne pożegnanie maturzystów.

W tym roku odbyło się ono 27 kwietnia. Po uroczystej mszy świętej w kościele udaliśmy się do Auli na część oficjalną, czyli podziękowania i rozdanie wyróżnień i nieoficjalną - zabawy i konkursy przygotowane przez klasy drugie SLO.

osiągnięcia

Pan Łukasz Leszczyński doktorem sztuki

Nauczyciel plastyki w naszej szkole, pan Łukasz Leszczyński, uzyskał stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej Sztuki Piękne.

Pracę doktorską pod tytułem "Przestrzeń, struktura, płaszczyzna" obronił z wyróżnieniem na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy.