Liceum

Wolontariat drogą do praworządności

Dzisiejszego dnia w naszej szkole odbyły się warsztaty pod hasłem "Zachowania ryzykowne i odpowiedzialność prawna". Zostały one zrealizowane w ramach ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Wolontariat drogą do praworządności" realizowanego także w naszym ośrodku w Łodzi. Warsztaty poprowadził Robert Ćwikowski - były policjant, aktualnie - psycholog. Udział w nich brały klasy SLO, a wydarzeniem towarzyszącym było szkolenie dla nauczycieli w obszarze tej samej tematyki.

Nowy kleryk w naszej szkole

4 listopada br. do naszej wspólnoty przybył młody salezjanin pochodzący z Malawi Chrispin Mpungalume. Pracując z młodzieżą w naszej szkole odbędzie tzw. asystencję (praktykę pedagogiczną) przewidzianą w procesie początkowej formacji salezjańskiej.

Żeglarstwo w naszej szkole

We wtorki (od 29.11.2022 r.) będą odbywały się zajęcia ze sztuki żeglowania. Najbardziej pilni będą mogli uwieńczyć te zajęcia patentem żeglarskim. Nowe kółko będzie odbywało się w pracowni plastycznej znajdującej się obok szatni (poziom -1). Zapisy na kółko żeglarskie odbywają się bezpośrednio przed zajęciami również w tej sali. Zajęcia odbędą się w następujących godzinach: od 15.30 do 16.30 dla uczniów klas 4-6, od 20.00 do 21.00 dla wychowanków bursy. Zajęcia poprowadzi p. Paweł Wojciechowski - instruktor żeglarstwa, a prywatnie dziadek naszego ucznia.

Matusia Małgorzata i Dominik Savio

W piątek 25 listopada, obchodziliśmy wspomnienie Matusi Małgorzaty, czyli mamy św. Jana Bosko. Z tej okazji, na szkolnej scenie, po raz kolejny obejrzeliśmy etiudę teatralną, przybliżającą nam życie naszego patrona i jego otoczenia.

Maturzyści tańczą

Studniówka zbliża się wielkimi krokami. Nasi tegoroczni maturzyści od września uczęszczają na zajęcia taneczne z walca, oraz przygotowują układ poloneza.

Roraty w Adwencie

W Adwencie zapraszamy na wspólne Roraty: w poniedziałki o 6.30 w kościele, w pozostałe dni o 7.30 w kaplicy szkolnej.

Muralowa Łódź

Poznajemy łódzkie murale - gra terenowa dofinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności.