Piękna wycieczka klasy II B SG
W dniach 09.05-13.05. 2018 r. klasa II b SG wraz z wychowawcą i ks. Andrzejem była na wycieczce w Mikoszewie na Mierzei Wiślanej.
Trójmiasto oczarowało całą klasę, dlatego wycieczka była dla wszystkich udana.
W dniach 09.05-13.05. 2018 r. klasa II b SG wraz z wychowawcą i ks. Andrzejem była na wycieczce w Mikoszewie na Mierzei Wiślanej.
Trójmiasto oczarowało całą klasę, dlatego wycieczka była dla wszystkich udana.
Przypominamy o nieprzekraczalnym terminie składania zamówień na mundurki na rok szkolny 2018/2019 do 21 maja br. do godziny 13.00 (zamówienia składamy w sekretariacie).
Po tym dniu złożenie zamówienia nie będzie możliwe.
12 maja na na obiektach MOSIR przy Stawach Jana, wraz z grupą dzieciaków Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, wzięliśmy udział w Sportowym Pikniku Rodzinnym - Fiero Cup 2018. Jedną z dyscyplin, w której rywalizowaliśmy była piłka nożna drużyn mieszanych. Z wielką przyjemnością chciałbym poinformować, iż w turnieju piłkarskim nasza reprezentacja zajęła I miejsce, nie ponosząc przy tym ani jednej porażki, w 5 rozegranych meczach.
Przy okazji Pikniku najmłodsi mieli możliwość sprawdzić się rownież w biegu przełajowym. Tam też NASI byli mocni!!!
Miło mi poinformować, że reprezentacja Salezjańskiego Gimnazjum w piłce nożnej chłopców, po przebrnięciu wcześniejszych eliminacji, dzisiaj (15.05.2018) awansowała do półfinału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Gimnazjady. Warto zaznaczyć, iż chłopcy awans do półfinału wywalczyli zajmując I miejsce w swojej grupie ćwierćfinałowej, wygrywając po drodze wszystkie mecze.
Wielkie gratulacje chłopaki, ale ... nie spoczywamy na laurach i ... WALCZYMY DALEJ !!!
W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło w naszej szkole 85 uczniów, którzy pod koniec kwietnia zakończyli naukę w salezjańskim liceum. Zdają oni maturę po raz pierwszy. Oprócz nich 8 absolwentów szkoły będzie powtarzać egzamin rozszerzony z takich przedmiotów jak biologia, chemia i niemiecki.
W dniach od 23 do 29 czerwca 2018 organizujemy kolejny, już dwunasty Obóz Naukowy Fizyków „JĄDROWY” . W czasie trwania obozu w dniu 26 czerwca (wtorek) mamy zamówioną wizytę w NCBJ w Świerku wraz ze zwiedzaniem reaktora atomowego „Maria”. Do udziału w obozie zapraszamy uczniów liceum i gimnazjum. Lista zgłoszeń znajduje się w pracowni fizyki.
Ważne: musimy jak najszybciej mieć komplet uczestników (30 osób).
Majowe posiedzenie Rady Rodziców odbędzie się 8 maja (wtorek) o godz. 18.00 w sali 501.
Serdecznie zapraszamy!