Ładowanie strony...

Szkoła podstawowa

Wiadomości SSP

Ogródki w skrzynkach

W minionym tygodniu klasy wczesnoszkolne z pomocą wychowawców złożyły swoje ogródki w skrzynkach na boisku szkolnym.

Egzamin ósmoklasisty 2024

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. Przystąpiły do nich dwie najstarsze klasy naszej szkoły podstawowej – w sumie 43 osoby.

Drodzy Rodzice,  serdecznie zapraszamy na wywiadówki 22 maja 2024 r. O godz. 16.30 klasy wczesnoszkolne spotykają się z wychowawcami w swoich salach. O godz. 17.30 odbędzie się zebranie z Ks. Dyrektorem dla wszystkich rodziców w Auli szkolnej. Po spotkaniu w auli odbędą się zebrania dla klas 4-8 SSP oraz 1-3 SLO w swoich salach. 

Wycieczki Pierwszoklasistów

Trzy dni zmagań maturzystów dla najmłodszych uczniów były czasem integracji i wypoczynku. Pierwsze klasy wczesnoszkolne wyruszyły na wycieczki! To był czas pełen wrażeń. 

Maj miesiącem Maryi

Miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. Niemal w każdym kościele i w każdej kaplicy w Polsce przez cały ten miesiąc gromadzi się lud wierny, by wspólnie z kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej odśpiewując Litanię Loretańską. 

Sprzątanie boiska

Przed Majówką rozmawiamy z dziećmi o symbolach narodowych, naszej ojczyźnie i patriotyzmie. Wśród postaw patriotycznych promujemy dbałość o nasze otoczenie. Dlatego też w piątek 26 kwietnia uczniowie klas 1a i 1b sprzątali szkolne boisko. I jak się okazało, było co zbierać. 

Eksperymenty w EC1

Uczniowie klas 1a i 1b pod koniec kwietnia wybrali się na Ulicę Żywiołów do EC1. Dwie godziny eksperymentowania były czasem integracji i doświadczania - było wspaniale! 

Śladami rodziny Scheiblerów

Uczennice klasy 3a chętnie czytają książki i omawianie lektur nigdy nie jest u nas nudne. Tym razem po przeczytaniu "A u nas w domu... Opowieści dzieci fabrykanta" postanowiłyśmy  zapuścić się na Księży Młyn i tam z bliska przyjrzeć się historii rodziny Scheiblerów.

Współpraca z WNOW Uniwersytetu Łódzkiego

Kto mieszka w szafie – czyli odkrywanie poezji z „Wierszykami domowymi” Michała Rusinka  Wieszaki - najzwyklejsze przedmioty codziennego użytku - mogą stać się inspiracją do stworzenia niezwykłych rzeczy! Tak właśnie było na Wydziale Nauk o Wychowaniu 16.04.2024 podczas wydziałowego dnia Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki, kiedy klasa 3a z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Łodzi uczestniczyła w kreatywnych warsztatach przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe “ACoTo?”, działające przy Katedrze Pedagogiki Wieku Dziecięcego.