Warsztaty z elektroniki na PŁ
W środę, 27.09.2018, grupa uczniów klas 3 sg udała się na zajęcia warsztatowe z elektroniki prowadzone na Politechnice Łódzkiej przez pana dr Marcina Kociołka, podczas których zapoznali się z techniką montażu obwodów elektrycznych.
Byliśmy na Forum Młodzieży Szkół Katolickich 2018
Jest już małą tradycją szkolną, że drugie klasy liceum uczestniczą w Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbywa się we wrześniu w Częstochowie. Tak było i w tym roku.
Dziewiętnaste już Forum odbyło się 23 września 2018 r. Zgromadziło ponad 2000 uczniów szkół katolickich z całej Polski.
Warsztaty z elektroniki na Politechnice Łódzkiej
W najbliższą środę, 26.09.2018 w godzinach 14-15.30 odbędą się dla uczniów z klas 3 sg warsztaty prowadzone na terenie Politechniki Łódzkiej przez dr inż. Marcina Kociołka. Mam jeszcze 4 wolne miejsca. Chętnych zapraszam jutro, 25.09.2018 do sali 205.
Szachy i szermierka w naszej szkole
Otwarcie kompleksu sportowego
Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś dokonał w niedzielę poświęcenia nowego kompleksu sportowego przy naszej szkole. Wstęgę na boisku przeciął również wicepremier prof. Piotr Gliński, poseł na sejm RP Waldemar Buda oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Arcybiskup Ryś strzelił także pierwszego gola na nowym boisku, a następnie... nie obronił kolejnego strzału zawodowego piłkarza.
Prymicje Kardynała K. Krajewskiego
W sobotę 22 września Jałmużnik Papieski kardynał Konrad Krajewski, rodowity łodzianin, przewodniczył swojej Mszy świętej prymicyjnej w Archikatedrze Łódzkiej. Wraz z nowo mianowanym kardynałem Eucharystię sprawował abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki, abp senior Władysław Ziółek, biskupi pomocniczy i wielu kapłanów z całej archidiecezji.
Ministranci naszej szkoły sprawowali posługę liturgiczną podczas mszy św. prymicyjnej, a po niej złożyli życzenia Księdzu Kardynałowi.
XVIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich
Nowy prezes ministrantów 2018/19
W tym roku szkolnym 2018/19 nowym prezesem wspólnoty ministranckiej naszych szkół został wybrany Jakub Bakalarz z klasy II C SLO. Gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów i sił do pracy w Liturgicznej Służbie Ołtarza!
Ślubowanie SSP i SLO 2018
W uroczystość świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w naszej szkole odbyło się ślubowanie nowych uczniów klas pierwszych i czwartych Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz klas pierwszych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.
fot. Piotr Drzewiecki
Stronicowanie
- Poprzednia strona
- Strona 138
- Następna strona