wymiana młodzieży

Licealiści z Francji na Słówku

Młodzież z francuskiego Liceum Condorset w St. Quentin, którzy w tym tygodniu goszczą w naszej szkole, uczestniczyli w naszym Słówku.

Wspólnie pomodliliśmy się w ich intencji. Oni zaś przedstawili prezentację i opowiedzieli o sobie, swoim mieście i swojej szkole.

wymiana młodzieży

Francuscy licealiści z St. Quentin w naszej szkole

Gościmy w naszej szkole 30-osobową grupę młodzieży z Francji, z I klasy Liceum Condorset. Przyjechali do nas z czwórką nauczycieli z miejscowości St. Quentin, położonej na północ od Paryża.

Tematem wymiany, w której uczestniczą nasze szkoły, jest sztuka. Dlatego wśród różnych aktywności, które podejmują uczniowie, jest wiele o charakterze artystycznym, np. warsztaty malowania na szkle, prowadzone przez p. Łukasza Leszczyńskiego.

Kolejne zwycięstwa zespołu S.L. "SALOS-Wodna" Łódź

Dziewczęta z naszej szkoły kolejny raz dają powody do radości! Grające w przyszkolnym SALOSie siatkarki, którego częścią są uczennice: Natalka Kołodziejczak, Zosia Duniec, Zuzia Włodarczyk, zwyciężyły w turnieju eliminacyjnym kadetek. Dzięki temu będą rywalizować z najlepszymi w województwie.

Wyniki:

S.L. "SALOS-Wodna" - INS-EL MKS 16 ŁÓDŹ 2:0 (25:15, 25:22)
S.L. "SALOS-Wodna - LUKS Asik Domaniewice 2:0 (25:7, 25:16)

Gratulujemy umiejętnego godzenia pasji sportowej z nauką. Życzymy kolejnych zwycięstw!

Tutoring w SLO

Trwa druga edycja szkolenia dla tutorów

Jedną z metod wychowawczych w naszej szkole jest tutoring. Zdobywa on sobie coraz większą popularność wśród uczniów i uznanie wśród nauczycieli.

Obecnie trwa druga edycja szkolenia dla nowych tutorów. W weekend 29-30 września odbyło się przedostatnie spotkanie szkoleniowe z tego cyklu. Poprowadziła je pani Dorota Cichecka.

Nowy cykl zakończy się pod koniec października. W ten sposób grono nauczycieli-tutorów wzrośnie w naszej szkole do symbolicznej liczby 33.

Szkolny Kiermasz Ciast!

W najbliższy czwartek, 4 października, w naszej szkole zostanie zorganizowany Szkolny Kiermasz Ciast, na który zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.  Wypieki będą podzielone na porcje i sprzedawane podczas przerw na korytarzu przed salą biologiczną. 
Zebrane w ten sposób fundusze zasilą budżet klasy 3c SG, która udaje się na wycieczkę klasową do Włoch. 

Serdecznie zapraszamy!

ferie zimowe

Zimowisko na Podhalu 2019

Zapraszam na zimowisko do Białki Tatrzańskiej w drugim tygodniu ferii