inicjatywy i pomysły

Tydzień Wychowania 2018 - W poszukiwaniu drogi

Od 9 do 15 września trwa w Polsce ósmy już Tydzień Wychowania. Jego myślą przewodnią jest hasło "W poszukiwaniu drogi". Ma on zachęcić rodziców, wychowawców i nauczycieli do mądrego towarzyszenia młodym w wyborze ich drogi powołania.

obozy integracyjne

Obóz integracyjny 2018 dla pierwszych klas SLO

Uczniowie trzech pierwszych klas, którzy zostali przyjęci do salezjańskiego liceum, rozpoczęli nowy rok szkolny od trzydniowego wyjazdu na obóz integracyjny do Załęcza Wielkiego.

Obóz to przede wszystkim okazja do poznania się z wychowawcą klasowym oraz nawiązania relacji osobami w swojej klasie. Choć spora część licealistów rekrutuje się z naszego gimnazjum, to w tym roku wyjątkowo dużo osób przybyło z innych szkół. 

rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystą Mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Podczas Eucharystii modlili się nowi uczniowie klas 1 SSP, 4 SSP i 1 SLO oraz uczniowie kontynuujący naukę w murach naszej szkoły. W tym roku jest nas 830  uczniów, zaś opiekę dydaktyczną sprawuje ponad 75 nauczycieli oraz personel techniczny.

Tutoring w SLO

Film o tutoringu w SLO

Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2018/19. Rusza również nabór do tutoringu szkolnego, którym objęte jest Salezjańskie Liceum.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów SLO.

Dowiedz się więcej o tutoringu w roku szkolnym 2018/19.

Erasmus+

Szkolenie nt. projektu Erasmus Plus

Podczas wyjazdowej rady pedagogicznej w Kutnie Woźniakowie nasi nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym dotychczasowych postępów w realizowanym projekcie Erasmus Plus. Otrzymali także informacje o kolejnych projektach,których realizacja rozpoczyna się w naszych  szkołach.

rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

W poniedziałek, 3 września AD 2018, rozpoczniemy uroczyście rok szkolny 2018/2019.

Uczniów klas I i IV Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas I Salezjańskiego LO zapraszamy o godz. 8.30 na krótkie spotkanie z wychowawcą klasy w holu szkoły.

Ministrantów i bielanki zapraszamy na próbę o godz. 8.00 przy kaplicy szkolnej.

O godz. 9.00 rozpocznie się Eucharystia dla wszystkich. Po Mszy św. odbędą się spotkania w klasach z wychowawcą.

Zamawianie obiadów

Od 4 września dzieci i młodzież mogą korzystać z obiadów. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się jeszcze w wakacje do sekretariatu szkoły w celu wypełnienia formularza zamówienia.

Od tego roku szkolnego za zamówione opłaty należy zapłacić przelewem na wydzielony w tym celu rachunek bankowy Zespołu Szkół Salezjańskich: 87 1600 1169 1849 0738 1000 0013. Zaksięgowana wpłata stanowić będzie podstawę do wydania obiadu.

W niedalekiej przyszłości obiady będzie można zamawiać elektronicznie. Prace nadal trwają.