1 grudnia 2023

Roraty w Adwencie

Maciej Drewniak

W Adwencie zapraszamy na wspólne Roraty: w poniedziałki o 6.30 w kościele, w pozostałe dni o 7.30 w kaplicy szkolnej.

3 grudnia rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wraz z Adwentem rozpoczynają się również Roraty.

Przez cały Adwent odprawiane są Roraty:

• w poniedziałki o godz. 6.30 w kościele,
  • od wtorku do piątku o godz. 7.30 w kaplicy szkolnej.

Roraty to Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane wczesnym rankiem. Ich nazwa pochodzi od łacińskich słów pieśni często śpiewanej na ich początku - Rorate caeli desuper (Ześlijcie rosę, niebiosa). W czasie Rorat przy ołtarzu znajduje się dodatkowa, ozdobna świeca - symbolizuje ona obecność Maryi. Eucharystia rozpoczyna się przy zgaszonych światłach, które zapalają się dopiero podczas uroczystego hymnu "Chwała na wysokości Bogu". Uczestnicy natomiast trzymają zapalone świece, które są znakiem ich czuwania i oczekiwania.

Przeczytaj tekst poniżej i dowiedz się więcej o adwencie.

Adwent - podstawowe informacje.