edukacja wczesnoszkolna

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? - w Tygodniu Języków Obcych uczniowie klasy 2b spotkali się z mamą Kuby - panią Anetą Wabnic, która jest poliglotką. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie. 

Udało nam się znaleźć bardzo wiele argumentów. Mamy nadzieję, że zainspirowani wzorem naszych rodziców, z radością będziemy podchodzić do nauki! 

spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkanie z Wymiarem sprawiedliwości

W środę 12.03.2025 w ramach szkolnego doradztwa zawodowego, odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych z Wymiarem sprawiedliwości. Moje zaproszenie przyjęły: pani prokurator Katarzyna Adamczyk, pani sędzia Anetta Kotecka oraz pani adwokat Malina Tarczyńska-Kubiak.
spotkania z ciekawymi ludźmi

Geodeta i kartograf na Słówku SLO

14 marca 2025 r. gościliśmy w naszej szkole pana Cezarego Rembowskiego, współautora "Atlasu Historycznego Miasta Łódź".

Podczas Słówka dla liceum opowiedział on młodzieży o swoim życiu, pasji i pracy, wyjaśnił tajniki zawodu geodety i kartografa, oraz zaprezentował część swoich zbiorów.

Przekazując swoje zbiory bibliotece szkolnej, pragnął zachęcić młodych ludzi do pracy z mapami. Być może teraz zakiełkuje w kimś myśl, by wybrać podobny zawód.

edukacja wczesnoszkolna

Wspaniali goście w 2b!

Bardzo lubimy, gdy naszych uczniów odwiedzają rodzice, dziadkowie, przyjaciele, by podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, pasjami! 

W klasie 2b w ostatnim czasie odbyły się dwa fascynujące spotkania z ciekawymi ludźmi.

W piątek 7 marca odwiedził nas dziadek Franka - aktor, profesor zwyczajny pan Bogusław Semotiuk. Opowiedział nam o swoim pełnym przygód życiu, o swojej teatralnej pasji i pracy w łódzkiej Filmówce. Pokazał nam, jak oddychać przeponą i recytował "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima.

spotkania z ciekawymi ludźmi

Spotkanie ze wspólnotą Chemin Neuf

W dniu 5 marca naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście: dwoje członków wspólnoty Chemin Neuf, Hania i brat Karol. Spotkali się z uczniami najstarszych klas licealnych, dzieląc się swoją historią i doświadczeniem życia we wspólnocie.

Nasi goście opowiedzieli maturzystom o swojej wspólnocie oraz zaprosili ich na wakacyjny festiwal Welcome to Paradise, który odbędzie się w wakacje To doskonała okazja, aby poznać bliżej Chemin Neuf i doświadczyć ducha jedności i radości, który charakteryzuje tę wspólnotę.

spotkania z ciekawymi ludźmi

Państwo Pulikowscy w naszej szkole

W czwartek przed południem gościliśmy w naszej szkole państwo Jadwigę i Jacka Pulikowskich.
Koło misyjne

Listopadowe spotkanie z misjami 2024

W dniu 18 listopada uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich wzięli udział w animacji misyjnej. Spotkanie prowadził ks. Henryk Bonkowski z Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego w Warszawie, któremu towarzyszyli Marysia, wolontariuszka misyjna z Afryki, oraz Félicien, młody salezjanin z Kamerunu. Ta niezwykła ekipa przybyła, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i zainspirować młodzież do aktywnego zaangażowania się w misje.

edukacja wczesnoszkolna

Jak powstają książki?

Rodzice naszych uczniów chętnie włączają się w edukację swoich dzieci, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Klasy 2a i 2b miały przyjemność uczestniczyć w lekcjach poprowadzonych w ramach tematu "Jak powstają książki?".

Odwiedziła nas pani redaktorka Joanna Pijewska, która pracuje w wydawnictwie dla dzieci Literatura. Zaprezentowała uczniom drogą, jak powstaje książka od momentu przysłania tekstu przez autora aż do momentu, gdy siadamy i czytamy książkę. Chłopcy i dziewczynki zamienili się też w redaktorów tekstu, szukając i poprawiając błędy.

spotkania z ciekawymi ludźmi

Raport ze spotkania o Pileckim

W piątek 8 marca 2024 r. uczniowie naszego liceum i starszych klas szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z Panem Jarosławem Wróblewskim - autorem książek „Niezniszczalny. Rozmowy o Rotmistrzu Pileckim" oraz "Rotmistrz. Ilustrowana biografia Rotmistrza Pileckiego".

Pan Jarosław jest pracownikiem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Gość przybliżył nam historię Rotmistrza Pileckiego uświadamiając, iż trzeba oddawać hołd historii, zgłębiać ją i pamiętać o wydarzeniach z przeszłości.

spotkania z ciekawymi ludźmi

Artur Partyka w naszej szkole

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Olimpijczyka. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził jeden z polskich olimpijczyków Artur Partyka.

Dzięki tej wizycie mogliśmy osobiście podziękować Panu Arturowi za jego pasję, zaangażowanie i imponujące osiągnięcia na najważniejszych arenach sportowych świata.

Podczas godzinnego spotkania opowiedział on nam o swojej karierze sportowej, o drodze, którą musiał przebyć, aby trafić na sam szczyt oraz zasmakować marzenia niejednego sportowca, czyli stanąć na podium olimpijskim.