9 grudnia 2023

Skupienie adwentowe 2023

Maciej Drewniak

Ks. Łukasz Dumiński poprowadził w naszej szkole Adwentowy Dzień Skupienia, który tradycyjnie przypadł w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a więc 8 grudnia.

Ks. Łukasz już dzień wcześniej, w pierwszy czwartek miesiąca grudnia, spotkał się ze szkolnymi ministrantami i w ich asyście odprawił wieczorną mszę św. w kościele. Spotkanie to miało charakter powołaniowy, gdyż ks. Łukasz jest odpowiedzialny za powołania w inspektorii warszawskiej.

Sam adwentowy dzień skupienia podzielony był na trzy części. W pierwszej - do kościoła zaproszone zostały najmłodsze dzieci z klas wczesnoszkolnych. Jako drudzy, swój czas modlitwy, spowiedzi i Eucharystii mieli uczniowie szkoły podstawowej od klasy czwartej. Na koniec konferencji ks. Łukasza wysłuchali licealiści i uczniowie Szkoły Rzemiosł; po niej był czas na spowiedź i wspólną Mszę św.

Ks. Łuksza Dumiński na co dzień pracuje w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowo-Powołaniowym w Czerwińsku nad Wisłą.