Ładowanie strony...
12 czerwca 2024

"Rybka Canero" Teatru Beznazwy

Sylwia Gajewska

Już w najbliższy wtorek, 18 czerwca zapraszamy na spektakl "Rybka Canero", który odbędzie się w auli szkolnej o godzinie 19.00.

„Spektakl "Rybka Canero" to sztuka napisana przed Juliusza Machulskiego oraz pierwszy raz przedstawiona przez Telewizję Polską w 2015 roku. Nasz teatr przedstawił ją już dwukrotnie w odnowionej scenicznej interpretacji tekstu. Spektakl ten jest kryminalną komedią, którego akcja dzieje się w bogatej willi rodziny Voglów. W "Rybce Canero" nie brakuje zwrotów akcji, niespodziewanych sytuacji oraz emocjonujących rozmów między krewnymi (i nie tylko).

Prace nad spektaklem trwały naprawdę długo, bo od listopada. Każdy z aktorów musiał sam zastanowić się jak zagrać swoją postać, w jaki sposób ją zinterpretować, ponieważ celowo przed premierą nikt nie obejrzał oryginalnej wersji telewizyjnej. Spektakl sam w sobie jest farsą, czego zagranie początkowo nie było najłatwiejszym zadaniem, więc nie obyło się bez zapominania tekstu, czy choreografii, ale koniec końców udało nam się opanować to, co trzeba.

Dla mnie gra w teatrze jest pasją, każdy nowy spektakl jest wyzwaniem, ale sprawia mi również ogromną radość i przyjemność. Trudnością była interpretacja oraz przedstawienie mojej postaci, ponieważ odegrałam rolę płci przeciwnej. Jednak nauczyło mnie to zabawy rolą na scenie oraz wyjście ze swojej strefy komfortu.

Autorem zdjęć jest Ksiądz Maciej Drewniak

Hanna Szkudlarek, klasa 2a SLO