Pielgrzymka do katedry 2024

Maciej Drewniak

21 czerwca 2024 r.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. (fot. Amelia Szymańska)
Pierwszym etapem zakończenia roku szkolnego jest dla nas pielgrzymka do katedry i dziękczynna Eucharystia.

Wyruszyliśmy piechotą po godzinie wychowawczej o 9:00 rano rozpoczynając od najmłodszych. Zespół, ministranci i bielanki - odpowiedzialni za przygotowanie liturgii - pojechali autokarem.

Pierwszym aktem, zaraz po krótkim odpoczynku na przykatedralnej trawce, było złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Po nim w procesji weszliśmy do katedry, wypełniając ją "po brzegi". Do naszego dziękczynienia dołączyli się jak zwykle rodzice i bliscy uczniów.

Eucharystii przewodniczył Ks. Prałat Ireneusz Kulesza, proboszcz katedry. Kazanie wygłosił ks. Dyrektor Julian Dzierżak.

Dziękowaliśmy przede wszystkim Bogu za zakończony rok nauki i zdobytą wiedzę. Jednak w tym roku szczególnie wybrzmiały podziękowania dla osób. Najpierw ks. Dyrektor dziękował ks. Kuleszy, który kończy swoją posługę proboszcza, za jego życzliwość i otwartość gdy każdego roku przybywaliśmy do świątyni katedralnej.

Drugie podziękowanie dotyczyło samego ks. Juliana Dzierżaka, który kończy swoją 19-letnią posługę w Łodzi w funkcji dyrektora szkoły. Z łezką wzruszenia w oku ks. Dyrektor przyjmował życzliwe słowa od uczniów, rodziców i absolwentów.

Po błogosławieństwie i wyjściu z katedry tradycyjnie już na wszystkich czekały lody ufundowane przez rodziców.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. (fot. Amelia Szymańska)
Wejście do katedry. (fot. Amelia Szymańska)
ks. Dyrektor Julian Dzierżak wygłasza kazanie. (fot. Amelia Szymańska)
Podziękowania dla ks. Dyrektora Juliana Dzierżaka od Rodziców. (fot. Amelia Szymańska)