22 grudnia 2023

Opłatek i jasełka w SLO 2023

Maciej Drewniak

Ostatni dzień szkoły przed świętami Bożego Narodzenia jest tradycyjnie dla nas dniem klasowych opłatków i szkolnych jasełek.

W tym roku tym ostatnim dniem nauki szkolnej był piątek 22 grudnia. Według planu odbyły się dwie pierwsze lekcje. Po nich rozpoczęły się przygotowania do klasowego opłatka.

Na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie liceum wraz z wychowawcami i nauczycielami zebrali się w Auli szkolnej, by obejrzeć jasełka. Przygotowała je starsza licealna grupa Teatru Beznazwy pod opieką Filipa Garmulewicza. Przedstawienie bardzo spodobało się uczniom, bo chętnie się w nie angażowali i żywiołowo reagowali.

Przed jasełkami była modlitwa i życzenia świąteczne i noworoczne od ks. Dyrektora oraz Przewodniczącego Rady Rodziców. Nagrodzona została również klasa, która najładniej udekorowała swoją swoją salę. W tym roku zwyciężyła 3c SLO (s. K3).

Rozpoczął się piękny czas przerwy bożonarodzeniowej, który będzie trwał aż do 1 stycznia. Do szkoły wrócimy już w nowym roku - 2 stycznia 2024 r.

Wszystkie zdjęcia do obejrzenia na Szkolnym SharePoincie