Ładowanie strony...
27 listopada 2022

Matusia Małgorzata i Dominik Savio

Małgorzata Rosiak

W piątek 25 listopada, obchodziliśmy wspomnienie Matusi Małgorzaty, czyli mamy św. Jana Bosko. Z tej okazji, na szkolnej scenie, po raz kolejny obejrzeliśmy etiudę teatralną, przybliżającą nam życie naszego patrona i jego otoczenia.

W tym roku, głównym bohaterem był Dominik Savio. Ten gorliwy wychowanek księdza Bosko, zapragnął zostać świętym i szybko, bo zaledwie w wieku 15 lat, osiągnął swój cel. Po latach jednak, przyśnił się swojemu kochanemu opiekunowi duchowemu, aby opowiedzieć mu o pięknie Nieba i w ten sposób przynaglić podopiecznych oratorium, do większej gorliwości, w zabieganiu o ten cel.

W Matusię Małgorzatę wcieliła się, już tradycyjnie, pani Małgorzata Rosiak, również scenarzystka i reżyser, tych cyklicznych inscenizacji. W roli księdza Bosko wystąpił nasz maturzysta - Paweł Grabowicz, a Dominika Savio zagrał ósmoklasista - Szymon Witaszek.

Inscenizacja kończy się słowami księdza Bosko: „ Jak tam musi być pięknie! Tak bardzo chciałbym móc się tam znaleźć z moimi chłopcami, i wszystkimi moimi podopiecznymi ( w dziele salezjańskim)!” Czy odpowiemy na to pragnienie naszego wspaniałego patrona?