2 stycznia 2024

Kolęda 2024 w SLO

Maciej Drewniak

Rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego to czas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Podtrzymujemy tę tradycję również w naszej szkole.

Kolęda to przede wszystkim wspólna modlitwa tych, którzy ją przyjmują o Boże błogosławieństwo na nowy rok. Jest to również okazja do tego, by umocnić swoją wiarę i nadzieję w Boże prowadzenie i opiekę oraz w to, że moje życie jest w ręku Boga.

W pierwszy dzień szkoły w nowym roku, 2 stycznia 2024, na Słówku o 12:30 odbyła się Kolęda dla SLO. Poprowadził ją ks. Maciej Drewniak. Był stół z białym obrusem, świece, krucyfiks i woda święcona. Ministranci przygotowali ogień i wodę święconą. Przygotowaną modlitwę odczytała dwójka licealistów.

Po modlitwie i błogosławieństwie wszyscy zostali pokropieni wodą święconą i okadzeni - są symboliczne i namacalne znaki obecności Boga. Na zakończenie nie zabrakło obrazków kolędowych, które chętnym rozdawali ministranci.

fot. Amelia Szymańska