29 lutego 2024

Byliśmy w Operze Novej w Bydgoszczy

Marcin Paździor

W minioną sobotę grupa uczniów naszej szkoły miała okazję obejrzeć operę  Czarodziejski flet Mozarta

W minioną sobotę (24.02.2024) grupa uczniów naszego liceum i szkoły podstawowej pod opieką pana Marcina Paździora miała okazję obejrzeć dzieło muzyczne w Operze Novej w Bydgoszczy pod tytułem Czarodziejski flet skomponowane przez Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Mieliśmy także okazję podziwiać monumentalny budynek teatru operowego, stworzony w stylu funkcjonalistycznym. Wycieczka objęła również malowniczy spacer po bydgoskiej starówce.

Było to cenne przeżycie oraz szansa na kontakt z kulturą wysoką. To ubogacające doświadczenie przekonało nas, że "sztuka jest przedsięwzięciem duchowym" (Julia Cameron).

Z pewnością wyjazd ten pozostanie w pamięci każdego z uczestników jako bardzo miłe wspomnienie.

Liliana Żuraw