Ach, co to była za noc...

W nocy z 20 na 21 października odbyło się nocowanie Samorządu Uczniowskiego w szkole. Była to doskonała okazja do zintegrowania zespołu oraz zaplanowania działań na cały rok szkolny.

Spotkanie z psychologiem dla rodziców w październiku

W środę, 24 października br., o godz. 18.00 w Auli dużej szkoły odbędzie się spotkanie z dr. Hubertem Malinowskim, cenionym przez rodziców psychologiem. Serdecznie zapraszamy wejściem przez szkołę!

wydarzenia muzyczne

Klub Melomana idzie na koncert (24.10.2018)

Zapraszam na koncert z cyklu Klawesyn i muzyka dawna do Sali Balowej w Pałacu Poznańskiego na ul. Gdańskiej 32 w środę 24. października.

Koncert dla Klubu Melomana w ramach zajęć artystycznych jest obowiązkowy. Spotykamy się na miejscu (odzież wierzchnią należy zostawić w szatni) o godz. 18.00.

program:

wymiana młodzieży

Wymiana uczniowska z Włochami

W dniach 15-19 października uczniowie i nauczyciele z Salezjańskiego Gimnazjum przez tydzień gościli u uczniów oraz ich opiekunów z włoskiej Ankony, Falconary. Pobyt w słonecznej Italii rozpoczął się od 3-dniowego zwiedzania Rzymu, gdzie 19-osobowa grupa wychowanków klasy 3c SG pod opieką wychowawcy i nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Wójcik, prof. Julii Wódki oraz ks. Macieja Drewniaka odkrywała piękno Wiecznego Miasta.

Lekcja EDB w klasie 1a SLO

Stroje ochronne są ważnym elementem każdej ewakuacji. Dziś na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa nasz kolega Mateusz Ociński pokazał nam kilka z nich. Każdy z kombinezonów był w idealnym stanie, co wciąż pozwala na użycie ich w przypadku zagrożenia. Mieliśmy okazję przymierzyć również wojskowe maski przeciwgazowe a także stroje. Oto kilka zdjęć z tej iście ochronnej lekcji.

nauczyciele

Nagroda Kuratora dla Anny Suchodolskiej

Z radością informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Anna Suchodolska otrzymała Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Pani Profesor uczy matematyki, jest wychowawcą, tutorem i nauczycielem bardzo cenionym przez dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne. Gratulujemy nagrody i życzymy wielu radości z wykonywanej pracy i kolejnych sukcesów!